طبقه بندی: مغزها
تخمه چلغوز  سه نوبر
تخمه چلغوز سه نوبر

دانه ای قهوه ای رنگ كه وقتی آن را در پوسته چوبی اش می بینی به یاد هسته خرما می افتی. این دانه را وقتی بو می دهند با صوت خاصی سر باز می كند و دانه چلغوز از آن خارج می شود. در واقع چلغوز، میوه نوعی صنوبر بزرگ با برگ های سوزنی كوتاه و ضخیم بوده كه بومی پاكستان، افغانستان و شمال شرق ایران از جمله شیروان است.

در قدیم شیرازی ها و اراكی ها چلغوزخور قهاری بودند، اما امروزه در شمال بخصوص گیلان و در سراسر مشهد مصرف آن متداول شده است؛ اما پرسش اینجاست چلغوز چه مزیت تغذیه ای یا درمانی دارد كه با توجه به قیمت گران آن مردمان برخی شهرها و استان های كشورمان به مصرف آن روی آورده اند ؟

چلغوز، مزیت آجیل را دارد

چلغوز، دانه ای پرچرب و سرشار از اسیدهای آمینه ضروری و اسیدهای چرب غیراشباع مفید است. روغن آن همچون روغن زیتون از افزایش كلسترول بد خون جلوگیری كرده و سرخرگ ها را از آسیب حفظ می كند و از حملات قلبی می كاهد.

به دلیل كمك به كاهش تری گلیسیرید خون یار مهربان كبد است و به جهت فیبر و چربی بالا كور كننده خوب اشتهاست. پتاسیم و منگنز آن به تعادل فشار خون كمك كرده و منیزیم این دانه از بی خوابی های شبانه می كاهد و دردهای عضلانی، خستگی مفرط، تنش و اضطراب را بر طرف می كند.

چلغوز به دلیل دارا بودن ویتامین های A، E و K برای شادابی و سلامت پوست و تقویت چشم نافع است. نیاسین یا همان ویتامین B3 آن برای تقویت حافظه و حفظ شادابی روح و روان موثر است و آهن گیاهی آن به اكسیژن رسانی سلول ها و بافت های بدن كمك می كند.

خصوصیات تغذیه ای و درمانی چلغوز تقریبا با انواع مغزهای آجیلی برابری می كند، اما ویژگی قابل توجه، میزان بالای تركیبات آنتی اكسیدانی چلغوز است كه می تواند رادیكال های مضر حاصل از واكنش های مخرب بدن را به طور نسبی خنثی كند.

اما لازم است بدانید این دانه طبع بسیار گرمی دارد و برای همه افرادی كه مزاج خشك دارند همچون صفراوی ها و سوداوی ها مناسب نیست و مصرف آن فقط به مزاج های رطوبی همچون دموی بویژه بلغمی ها توصیه می شود.


فرم درخواست محصول
نام و نام خانوادگی
شماره تماس
توضیحات