طبقه بندی: مغزها
تخمه کدو
تخمه کدو

انواع تخمه کدو

تخمه کدو گوشتی خوی ممتاز

تخمه کدو مشهدی ممتاز

تخمه کدو مرمر سایز 13 با زعفران و زردچوبه

تخمه کدوی مرمر بی نمک

تخمه کدو مرمر خام

مغز تخمه کدوی مرمر

 

* حفاظت از پروستات

تخمه&rlmی کدو تنبل برای حفظ سلامتی غده ی پروستات مفید است و موجب کاهش مشکلات ناشی از دفع ادرار می شود که در بیماران مبتلا به بزرگی پروستات بیشتر مشاهده می &rlmشود.

از موادی که در تخمه کدو تنبل موجودند و موجب بهبود عملکرد پروستات می &rlmشوند، می &rlmتوان به کاروتنوئیدها و اسیدهای چرب امگا 3 اشاره کرد.

* درمان افسردگی

تخم کدو تنبل دارای اسید آمینه ی تریپتوفان می &rlmباشد. این اسید آمینه یک دشمن طبیعی برای از بین بردن افسردگیمی &rlmباشد، بدین ترتیب که تریپتوفان در بدن به سروتونین تبدیل می شود. همان طور که می دانید سروتونین یک ناقل عصبی است که باعث ایجاد آرامش و شادی می شود.

* پیش&rlmگیری از پوکی استخوان

از آن جایی که تخمه کدو تنبل غنی از روی می&rlm باشد، در پیشگیری از پوکی استخوان سودمند است. مطالعات نشان داده است که دریافت کم روی مرتبط با شیوع بالاتر پوکی استخوان (مخصوصا در مردان مسن) می &rlmباشد.

با این که بیماری پوکی استخوان بیشتر در زنان یائسه دیده می شود، اما بد نیست بدانید که 30 درصد شکستگی های استخوان لگن، در مردان اتفاق می افتد و از هر 8 مرد بالای 50 سال، یک نفر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می کند. 

* ضد التهاب طبیعی در آرتریت &rlmها

تخمه&rlmی کدو تنبل به طور قابل ملاحظه &rlmای التهاب را کاهش می &rlmدهد، بدون آن که همانند داروهای شیمیایی ضدالتهابی رایج مانند ایندومتاسین، دارای عوارض جانبی باشد.

* پیش&rlmگیری از تشکیل سنگ کلیه

بر اساس مطالعات انجام شده، تخمه کدو از تشکیل سنگ&rlm های کلیوی از نوع اگزالات کلسیم جلوگیری می &rlmکند. 

* درمان انگل&rlmها

این تخمه&rlm، در برخی فرهنگ &rlmها، به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن کرم &rlmهای نواری و دیگر انگل &rlmها استفاده می &rlmشود.

مطالعات همچنین نشان داده است که این دانه خوراکی، برای مبارزه با بیماری شیستوزومیازیس(تب حلزون)، که ناشی از آلودگی با نوعی کرم&rlm قلاب دار به نام شیستوزوم می باشد، بسیار موثر است.

* کاهش دهنده ی کلسترول خون

تخمه کدو حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای از فیتواسترول&rlmها است. فیتواسترول ها ترکیباتی هستند که در گیاهان یافت می شوند و ساختمان شیمیایی مشابهی با کلسترول دارند. با دریافت میزان مناسبی از فیتواسترول ها، میزان کلسترول بد خون (LDL) کاهش می یابد.

* پیشگیری از سرطان

همان فیتواسترول &rlmها که موجب پایین آوردن سطح کلسترول&rlm بد می&rlm شوند، موجب حفاظت بدن در برابر بسیاری از سرطان &rlmها نیز می &rlmشوند. در واقع فیتواسترول، ایمنی بدن را بالا می&rlm برد.

* بهبود عملکرد مثانه

در برخی مطالعات نشان داده شده است که عصاره&rlmی تخمه کدو تنبل موجب بهبود عملکرد مثانه حیوانات شده است. آلمانی ها معتقدند که این دانه برای درمان مثانه ی تحریک پذیر بسیار سودمند است.

مطالعات دیگری نیز نشان داده اند که تخم کدو اثر قابل ملاحظه ای در بهبود مثانه ی بیش فعال دارا می باشد.

این عملکردهای مثبت تخمه کدو تنبل به دلیل وجود اسیدهای چرب ضروری، منیزیم، سلنیوم، ویتامین E و کمک به فراهم کردن پروتئین میوزین(که برای انقباضات ماهیچه ای به کار می رود)، می باشد.

* منبع بسیار خوبی از منیزیم و دیگر املاح

نصف لیوان تخمه کدو تنبل، 92 درصد از نیاز روزانه بدن به منیزیم را تامین می &rlmکند. جالب است بدانید که بیش از 300 واكنش بیوشیمیایی در بدن برای فعالیت خود به منیزیم نیاز دارند؛ در واقع منیزیم باعث حفظ فعالیت طبیعی ماهیچه ها و اعصاب، ضربان منظم قلب و استحكام استخوان ها می شود. همچنین منیزیم در متابولیسم انرژی و سنتز پروتئین نقش به سزایی دارد.

تخمه کدو تنبل همچنین حاوی مقادیر قابل ملاحظه&rlmای از منگنز، فسفر، آهن، مس و روی می&rlm باشد.

مهم ترین نکته اینکه، تا به حال تقریبا هیچ عارضه&rlm ی جانبی از مصرف این دانه خوراکی گزارش نشده است.


فرم درخواست محصول
نام و نام خانوادگی
شماره تماس
توضیحات